Yabancı Dil Eğitimi

Bir bebek doğdugu anda tüm dilleri ögrenmeye hazır bir şekildedir. Çünkü çocukların beyinleri 8 yaşına kadar dil gelişiminin her ayrıntısını öğrenmek üzere programlanmış bir yapıdadır. Özelikle 0 – 6 yaş arası çocuklar da yabancı dil öğrenme önemli bir dönemdir .

  • Yabancı dil eğitimi gören çocukların düşünme becerileri tek dille öğrenim gören çocuklara oranla daha gelişmektedir Bu da yabancı dil bilen çocukların kavram geliştirme ve üst düzey becerileri kavrama konusunda tek dil bilen çocuklara göre üstün olmasını sağlamaktadır.
  • Bilimsel araştırmalara göre erken yaşta öğrenilen yabancı dil çocuğun matematik, ana dili ve sosyal bilgiler alanlarında da başarılı olmalarını sağlamaktadır
  • Erken yaşta yabancı dil öğrenen çocuk çevresindeki olayları algılamada daha üst düzey başarı göstermekte, kişisel alanda da farklılıklara anlayışlı, saygılı ve hoşgörülü yaklaşmaktadır.

Bütün bunların bilincinde olan kurumumuz Yenimahalle’de bir ilki gerçekleştirmekte; fulltime okulda bulunan ve Gazi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünden mezun olan öğretmenimiz tarafından 4, 5 ve 6 yaş grubu çocuklarımıza haftanın beş günü, 3 yaş grubu çocuklarımıza ise yabancı dil öğreniminin anadil gelişimini etkilememesi açısından haftanın 3 günü İngilizce eğitimi sunulmaktadır .

4 – 6 yaş grubunda bulunan çocuklarımızın okuma yazma bilmediğini göz önünde bulunduran öğretmenimiz yabancı dil eğitiminin nitelikli ve kalici olması için kuklalar, flaş kartlar, dramatizasyon çalışmaları, şarkılar ve oyunlar, bilgisayar ve video gösterilerini çalışmalarında etkin bir şekilde kullanmaktadır. Aynı zamanda bu yapılan çalışmalar okulöncesi İngilizce konusunda hazırlanmış kitaplar takip edilerek desteklenmektedir.

Çocukların öğrendiklerini takip etmeleri ve evde de desteklemeleri amacı ile ailelere aylık olarak gün gün takip edebilecekleri aylık programlar yazılı olarak gönderilmektedir.

Çocuğunuzun yabancı dil öğrenmesi kadar bunu istemesi ve doğru öğrenmesi de önemlidir. Eğer bu konuda çocuğunuzun eğitim almasını istiyorsanız Neşeli Adımlar Kreş ve Anaokulu bu hizmeti size ve çocuğunuza vermekten mutluluk duyacaktır.