24-60 Ay Grubu

3-4-5 Yaş Gruplarını Kapsayan 24-60 ay Anaokulu Grupları Eğitim Sistemi

Gelişim evreleri göz önünde bulundurularak eğitim sistemi oluşturulmuştur.

Psiko-Motor Gelişim;
-İnce motor becerileri destekleyici; aktarma, ayrıştırma, kaşık-çatal tutma, makasla kesme, düğme ilikleme vb. etkinlik faaliyetleri yapılmaktadır.
-Kaba motor gelişimine katkı sağlayacak; Parkur etkinlikleri, okul bahçesinde koşup-oynama, merdiven inip-çıkma, oyun alanındaki bisikletlerin kullanımı vb. gibi etkinlikler yapılmaktadır.

Öz Bakım Gelişimi;
3 yaş gruplarımız öğretmen desteği ile 4-5 yaş grupları kendi becerileri ile yemek yeme, ayakkabı giyip-çıkarma, kendi kıyafetlerini değiştirme-katlama ve yerine koyma, ellerini yıkama, sınıf düzenine yardım etme konusunda etkinlikler yapılmaktadır.

Sosyal-Duygusal Gelişim;
Kendi adını, soyadını ve yaşını söyleyen, duygu durumuna uygun jest ve mimik kullanan, akranlarının ve yaşıtlarının duygu durumunu anlayan, bir sorunla karşılaştığında yardım isteyen ve yardım edebilen, başladığı işi sürdürme gayreti gösteren ve sosyal problemleri çözme konusunda çaba göstermesini destekleyici faaliyetler yapılmaktadır.

Bilişsel Gelişim;
Yaş grubuna uygun yapboz parçalarını birleştirme, nesneler ile rakamlar arasında ilişki kurma, nesneleri ortak özelliklerine göre gruplama ve ayrıştırma, verilen iki yarımdan bir bütün oluşturma, renkleri isimlerini öğrenme, farklı dokudaki nesneleri ayırt etme, neden-sonuç ilişkisi içeren sorulara cevap verme, nesnelerden örüntü oluşturma, nesnelerin çeşitli özelliklerine göre ayırt etme vb. konuları destekleyici faaliyetler yapılmaktadır.

Dil Gelişimi;
Birleşik cümleler kurma, konuşmalarında olumsuz sözcük yapıları kullanabilme,
basit öykülerle ilgili soruları yanıtlama, sözcüklerin anlamlarını öğrenme, zıt anlamlı sözcükler kullanabilme, neden-nasıl-kim gibi soruları sorma ve cevap verme gibi konularda destekleyici etkinlikler ve faaliyetler yapılmaktadır.