Hakkında

Neşeli Adımlar Kreş ve Gündüz Bakımevi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak 0-2 yaş grubu çocuklara kreş hizmeti, 3-6 yaş grubu çocuklara okul öncesi eğitim ve bakım hizmeti vermektedir.

Okulumuz; çocuklarımızın, duygu ve düşüncelerini çekinmeden anlatabilen, araştırmacı, sorgulayıcı, meraklı, girişken ve üreten, karşılaştığı sorunlara değişik çözümler üretebilen, kendi kararlarını verebilen, başkalarının haklarına saygılı, sahip olduğu gücü en üst düzeyde kullanabilen bireyler olarak yetişmesi için çalışmaktadır.

Neşeli Adımlar’da eğitim sabah 07:30’da başlamakta ve saat 18:30’da sona ermektedir. Bununla birlikte kurumumuzda tam gün eğitimin yanı sıra alternatif olarak sabahtan öğlene kadar yarım gün eğitim de verilmektedir.

 • Neşeli Adımlar, Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi  bölümünden mezun bir kurucu idaresinde yönetilmektedir.
 • Neşeli Adımlarda eğitici kadrosu oluşturulurken son derece seçici davranılmaktadır.
 • Neşeli Adımlar çocukların var olan performanslarını en üst seviyeye çıkartmayı hedefleyen bir performans okuludur.
 • Neşeli Adımlar, alanının en iyi branş öğretmenleri ile çalışmaktadır.
 • Neşeli Adımlar’da branş dersleri için tahsis edilmiş özel atölyeler bulunmaktadır.
 • Kurumumuzda tam zamanlı olarak iki İngilizce öğretmeni görev almaktadır. Çocuklarımız 3 yaşından itibaren her gün oyunlarla İngilizce etkinlikleri yapmakta, uluslararası 160 üzerinde ülkede geçerliliği olan Cambridge International Müfredatı takip edilmektedir.
 • Neşeli Adımlar’ın bünyesinde yarı zamanlı olarak bir psikolojik danışman bir de tam zamanlı hemşire bulunmaktadır. Ayrıca haftada bir gün uzman çocuk doktoru tarafından koruyucu hekimlik hizmeti alınmaktadır.
 • Çocuklarımız için uyku odalarımızda sabit, ahşap ve yerden yüksek yataklar tahsis edilmiştir.
 • Kurumumuzda çocuklarımızın okula geliş gidişleri için tahsis edilmiş, her koltuğunda emniyet kemeri yer alan özel servis araçları bulunmaktadır.
 • Çocuklarımızın okula geliş gidişleri servis görevlisi eşliğinde olmaktadır.
 • Kurumumuzda diyetisyen tarafından hazırlanan yemek menüleri, okulumuz mutfağında profesyonel aşçılar tarafından uygulanmaktadır.

FİZİKİ KOŞULLARIMIZ

Neşeli Adımlar, çocukların sosyal-duygusal, fiziksel ve dil gelişimlerini desteklemek üzere tasarlanmış özel alanlarıyla modern tasarımın tüm gereklerine uygun olarak yapılandırılmıştır.

Eğitimde fiziksel koşulların son derece önemli olduğunu düşünen Neşeli Adımlar, 1500 metrekarelik tam kullanım alanına sahip bir alan üzerine konumlandırılmıştır. Yaş gruplarına göre ayrılmış sınıflar çocukların ihtiyaçlarına göre tasarlanmıştır. Sınıf alanları 25-30 metrekare arasında olup ergonomik, fonksiyonel ve hijyenik olması Neşeli Adımlar için çok önemli bir gerekliliktir.

Özel olarak dizayn edilen tiyatro, müzik, jimnastik ve seramik atölyelerinin yanı sıra kış bahçesinde bulunan top havuzunda çocuklarımız keyifli vakit geçirmekte ve eğlenmektedir. Çocuklarımızın eğlenceli vakitler geçirdikleri bu mekânların hijyenine önem gösterilmekte, bu alanlarda havalandırma sistemi bulunmaktadır. Neşeli Adımlar’da eğlence içeride olduğu kadar bahçede de devam etmektedir. 150 metrekarelik alana sahip dış bahçemizde gelişim alanlarına yönelik olarak tasarlanmış bahçe oyun grupları ve kum havuzu da yer almaktadır.