Neşeli Adımlarda Yaşam

Yemek

Okulumuzda sağlıklı beslenmenin bir alışkanlık olduğu gerek yemekhanede, gerekse de öğretmenlerin verdiği eğitimlerde sıkça vurgulanır.
Yemek menüleri uzman diyetisyenler tarafından, veliler ve öğretmenlerin geri bildirimleri ışığında, sağlıklı ve dengeli beslenme prensipleri çerçevesinde, günlük kalori ihtiyaçları hesaplanarak hazırlanır. Hazırlanan bu menülerin çocukların damak zevklerine hitap etmesine ve görsel sunumu ile de doyurucu olmasına dikkat edilir. Oluşturulan menüler okul yönetimi tarafından aylık olarak çeşitli yollarla, ailelerimize bildirilir.

Yemeklerde çocukların sağlığını kısa veya uzun vadede olumsuz olarak etkileyecek katı/sıvı trans yağlar kullanılmaz. Yağ ihtiyaçları bitkisel kaynaklı yemeklik yağlardan sağlanır.

Yemeklerde tatlandırıcı, gıda boyası, konserve ve bulyon kullanılmaz. Kızartma gerektiren yemekler mümkün olduğunca menülerden azaltılmıştır. Alternatif haşlama ve pişirme yöntemleri kullanılır.
Karbonhidrat tüketiminde sindirim sisteminin dostu ve öğrencilerin bilişsel gelişiminde katkısı olduğu kanıtlanan, lif içeriği yüksek tam tahıllı besinlere yer verilir.

Okulumuzdaki içme suyu yüksek arıtma teknolojisi ile sağlanmaktadır.

Çocuklarımız yemeklerini kendi öğretmenleri ile birlikte, kendilerine ayrılmış masalarda belirli bir düzen içerisinde yerler.

Beslenme Programı sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ikindi kahvaltısı şeklinde planlanmıştır. Yemeklerin tamamı okul mutfağımızda pişirilmektedir.

Temizlik ve Hijyen

Okulumuz hijyen sertifikasına sahip personeller tarafından gün içinde düzenli olarak temizlenmektedir. Temizlikte kullanılan malzemelerin MSDS ( Malzeme Güvenlik Bilgi Formu) olmasına dikkat edilmektedir.
Okulumuzda yılda iki kez dezenfeksiyon işlemi yapılmaktadır
Okulumuz İş sağlığı ve güvenliği uzmanları tarafından denetlenmektedir. Okulumuz İdeal Akademy Şirketleri Grubundan işyeri hekimlik hizmeti almaktadır. Personelimiz işyeri hekimimiz tarafından yapılan düzenli sağlık kontrolünden geçmektedir.

Güvenlik

Öğrencilerimizin güvenliği için İş Sağlığı ve Güvenliği Tedbirleri doğrultusunda binamızda tehlike oluşturabilecek her alan, ayrıntılı olarak düşünülüp tasarlanmıştır.

Sivil Savunma Hizmetlerimiz İdeal Academy Şirketler Grubu tarafından yürütülmektedir.
Okulumuzda acil durumlarda sivil savunma hizmetlerinin yürütülmesi için her türlü önlem alınmıştır.
Binamızda yangın uyarı sistemleri ve söndürme aletleri bulunmaktadır. Bunların kontrolleri düzenli olarak yapmaktadır.

Sağlık Hizmetleri

Okulumuzda Çocuk Hastalıkları Uzmanı tarafından haftada bir gün koruyucu hekimlik hizmeti yapılmaktadır. Ayrıca tam zamanlı bir hemşire tarafından çocuklarımızın gün içerisindeki genel sağlık durumları kontrol edilmektedir. Ateş ve ilaç takipleri yapılarak gerekli durumlarda ailelerle iletişime geçilmektedir.