Yabancı Dil

İNGİLİZCE EĞİTİM SİSTEMİMİZ

Yabancı dil öğreniminde okul öncesi dönem kritik derecede önemlidir. Bu dönemde çocuklar; kendi anadillerini öğrenip geliştirirken, başka bir dil öğrenmeye doğal elverişlidirler.

Neşeli Adımlar ve Atael Koleji  ana okullarımızda, öğrencilerimiz yabancı dili yaşayarak öğrenir ve hayatlarına ders olarak değil iletişim dili olarak katarlar.

Anasınıfından liseye kadar devam eden İngilizce süreçlerimizde deneyimlenen 21.yüzyıl becerileri ile harmanlanmış ‘’Yaşayan İngilizce’’ ilkemizi okul öncesi dönemde uygulamaya başlarız. Yabancı dile karşı küçük yaşta geliştirilen tutumların hayat boyu süreceğinin bilinci ile dersler öğrencilerimizin bireysel farklılıklarını göz önünde bulundurarak, eğlendirici ve öğretici aktivitelerle harmanlanarak, kendilerini rahatça ifade etmelerine olanak sağlayarak, sevginin merkeze alındığı tutumlar çerçevesinde yapılır.

Alanında ve yaş gruplarında uzman tam zamanlı öğretmenlerimiz 4 yaş, 5 yaş ve 6 yaş gruplarına eğitim vermektedir. Ders saatlerimiz 3 yaş gruplarında 3 saat, 4 yaş gruplarında 5 saat, 5 yaş gruplarında 8 saat ve 6 yaş gruplarında 10 saat olarak sistemimize dahil edilmiştir.

Ders planlarımız genel müfredatımız çerçevesinde öğrencilerimizin yaş gruplarına göre uluslararası standartlarda Cambridge University Press materyallerimize uygun olarak yıllık ve öğrencilerimizin bireysel farklılıkları ve ihtiyaçlarına uygun olarak ise günlük olarak yapılır.

Ders içerikleri velilerimiz ile İngilizce veli mektupları, İngilizce haftalık bilgilendirmeler, İngilizce aylık bültenler aracılığı ile paylaşılır ve sizlere de süreci takip etme imkanı sağlar.

Neşeli Adımlar ve Atael Koleji  anaokullarında yetişmekte olan anaokulu öğrencilerimiz İngilizce derslerinde; kendini doğru ifade eden, iletişim kurabilen, işbirlikçi öğrenmeyi seven, başka kültür ve yaşantılara saygılı, eleştirel düşünebilen, problem çözebilen, yaratıcı ve yenilikçi, girişimci ve sorumluluk sahibi bireyler olma yolunda hayatlarındaki ilk adımlarını atarlar.